WACŁAWA KRAWCZYK DESIGN

Wacława Krawczyk - projektantka wzornictwa przemysłowego.
Założycielka autorskiego biura projektowego WK Design.


Biuro projektowe Wacławy Krawczyk powstało w 1998 roku w Doniecku na Ukrainie, od 2015 roku jest na stałe obecne w Polsce.

Od początku swego istnienia firma skoncentrowała się na specjalistycznym projektowaniu unikatowych luksusowych mebli dla wysokiej klasy hoteli oraz mebli do masowej sprzedaży. Założycielka biura WK Design i jednocześnie projektantka Wacława Krawczyk ukończyła Wzornictwo na Wydziale Designu i Reklamy na elitarnej uczelni Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie oraz Projektowanie w Rosyjskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Designu w Moskwie oraz w Akademii Akwarel i Sztuk Pięknych Siergieja Andriyaki. Pracowała dla wielu klientów z branży meblarskiej, oświetlenia, artykułów wyposażenia wnętrz i przemysłu jako wykonawca lub podwykonawca, zarówno dla mniej znanych, jak i dużych wiodących marek rosyjskich, ukraińskich i polskich tj.: Maxus, Elegant Meble, Olimp, Avanta, Art. By Nature, Moskała, Fabryka Mebli Bodzio, ArtStyl czy Mebin. Projektantka zaprojektowała i wdrożyła na rynek już kilkadziesiąt projektów, między innymi dla tak prestiżowych hoteli.

Między sztuką a rzemiosłem

Celem działalności twórczej Wacławy Krawczyk jest znalezienie zdrowego balansu między sztuką a rzemiosłem. Każdy projekt uwzględnia potrzeby użytkowników oraz potencjał jak i możliwości rynkowe zamawiającego. Jednocześnie na każdym projekcie odbija się pierwiastek artystyczny. Projektantka stara się aby projekty zyskały uniwersalną artystyczną wartość niezależnie od możliwości sprzedażowych. Dużą wagę przywiązuje też do ekologii. Mottem biura jest tworzenie unikatowych projektów za pomocą łatwo dostępnych ekologicznych materiałów. Projekty biura budzą pozytywne emocje. Niewątpliwą zaletą WK Design jest też dbałość o szczegóły, dokładność, analiza i duże doświadczenie w projektowaniu, co przekłada się na sukces rynkowy projektowanych produktów.

Zapraszamy do współpracy!